Cayma Hakkı:
Ürün tesliminden itibaren 14 gün içinde ürün iade (cayma) hakkına sahipsiniz.
ALICI’nın cayma hakkını kullanması halinde SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç 10 (on) gün içerisinde ürün bedelinin ALICI’nın banka hesabına veya kredi kartı hesabına iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde derhal girişimde bulunur.
Değişim ve İade Koşulları:
İade etmek veya değiştirmek istediğiniz ürün/ürünleri hasarsız, tüm aksesuarlarını ve orijinal kutusunu faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir.
Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş ürünlerin iadesi ve değişimi kabul edilmemektedir.
İade edeceğiniz veya değiştireceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.
Ürünler; kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış, hasar görmüş, özenle paketlenmemiş bu sebepten kırılıp zarar görmüş bir şekilde tarafımıza iletilirse geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi veya başka bir ürün ile değişim yapılmaz.
Alıcı olarak sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce muayene etmekle yükümlü olduğunuzdan; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim almadan, yetkili çalışana detaylı olarak sorunun not edildiği bir durum/hasar tespit tutanağı doldurtmanız ve ürünü teslim almamanız gerekir. Teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Yetkililer önünde durum/hasar tespit formu doldurulmadan kabul edilen hasar/kusur/ayıp içeren ürünler için sonradan bir iade talebinde bulunmak Alıcının Ürünü Kontrol Etme Yükümlülüğü kapsamında mümkün olmayacaktır.
Alıcı olarak cayma hakkı kapsamında kullanılmamış, hasar görmemiş, kırılmamış ürünleri 14 gün içerinde iade edebilir ya da değiştirebilirsiniz. Bu hakkınızı kullanacağınız süre zarfında ürünü özenle muhafaza etme yükümlülüğünüz olduğunu hatırlatmak isteriz. Özensiz paketleme sonucu kırılan, hasar gören, yıpranan ürünler için herhangi bir ücret iadesi ve değişim söz konusu olmayacaktır.
İade etmek veya değiştirmek istediğiniz ürün kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Size teslimat yapan kargo firması aracılığıyla ile iade gönderimini yapmanız gerekir. Farklı kargo firmaları aracılığıyla gönderilen ürünler kabul edilmeyecektir.
İade etmek veya değiştirmek istenilen ürünün faturası KDV mükellefi (fatura düzenleme mecburiyeti olan gerçek veya tüzel kişilere) adına düzenlenmiş ise, ürünü iade ederken, iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) düzenlenmelidir. Faturası, KDV mükelleflerine (fatura düzenleme mecburiyeti olan gerçek veya tüzel kişilere) düzenlenmiş siparişlerin iadeleri, İADE FATURASI düzenlenmediği takdirde tamamlanamayacaktır.